Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Të hënën grumbullohen Kombëtaret U20 dhe U18

Të hënën hendbollistët e rinjë të Kombëtareve të Kosovës nisin grumbullimin në prag të paraqitjes në IHF Trophy për zonën e Evropës.
Trajneri i Kombëtares U20, Arben Muqolli, dhe ai i Kombëtares U18, Verim Zherka, kanë shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogaritin për kampionatin që mbahet prej 10 deri më 16 tetor në Prishtinë.
IHF Trophy për Evropë mbahet si për grupmoshën U20 ashtu edhe për grupmoshën U18. Për të dy grupmoshat ekziston mundësia e kualifikimit në Botëror.
Muqolli dhe Zherka me ndihmësit e tyre do të shfrytëzojnë grumbullimet për përgatitje sa më të mirë të lojtarëve për ngjarjen e rëndësishme.
Grumbullimi bëhet në Gjakovë prej orës 11:30. Menjëherë prej orës 12:00, lojtarët e Kombëtares U18 i nënshtrohen testimit përzgjedhës. Përzgjedhja do të bëhet pas disa seancave stërvitore.
Kryesisht janë ftuar lojtarë që ishin në Evropianët e këtyre dy grupmoshave, mbajtur në verë.

Lista U18

Emri Mbemri Klubi
Altin CacajKH Besa Famgas
Jon Çoçaj KH Prishtina
Ermal MehmetiKH Besa Famgas
Sadri DragajKH Trepça
Enes IdriziLHCCotbus
Luigj KolajKH Vëllaznimi
Gent BajramajKH Deçani
Drin RadoniqiKH Besa Famgas
Labinot KerleshiKH Vëllaznimi
Erion HoxhaKH Vëllaznimi
Eriol Dautaj KH Deçani
Elton GashiKH Kastrioti
Elion GoçiKH Prishtina
Agon BytyqiKH Kastrioti
Andi Rexhahmetaj KH KH Deçani
Flodi KamberiKH Vëllaznimi
Ardrin Dobraj KH Deçani
Elton HysenajKH Deçani
Granit KadiriKH Rahoveci
Etnik BajokuKH Llapi
Olt KabashiKH Besa Famgas
Edonis Hajra KH Besa Famgas
Olti HotiKH Rahoveci
Dijar IdriziKH Besa Famgas
Olsi Mulaj KH Besa Famgas
Amar Muqolli KH Besa Famgas
Erijon BajramiKH Prishtina

List U20

Emri MbiemriKlubi
Jon VokshiKH Besa Famgas
Ardin BerishaSolothurn (SUI)
Ajdin GashiRK Bosna Tesanja Seniori (BIH)
Altin ManiKH Llapi
Amir FazliuKH Vushtrria
Hekuran RamadaniKH Prishtina
Eris BrahushiKH Vëllaznimi
Betim IdriziKH Vëllaznimi
Menot PozheguKH Vëllaznimi
Arjanit HyseniKH Vushtrria
Ermir SmakaKH Trepça
Emre KarabegKH Prishtina
Egzon VuçiterrnaKH Vushtrria
Fatlum HasaniKH Llapi
Erdon Jahiu KH Drita
Ermir Januzi KH Trepça

Lajme tjera