Telegram ngushëllimi i FHK-së me rastin e vdekjes së Agim Binakut

Federata e Hendbollit e Kosovës me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e Agim Binakut, gazetarit të mirënjohur sportiv. Binaku për dekada të tëra ishte zëri i sportit dhe sportistëve kosovarë, fillimisht në Radio Prishtina, më pas në revistat sportive e për afro dy dekada në RTV 21.
Kontributi i tij për zhvillimin e sportit të hendbollit ishte i madh. Ai ka komentuar ndeshje historike të Kosovës dhe skuadrave kosovare të hendbollit. Zhvillimet e rëndësishme për hendbollin kanë fituar në peshë me komentimet dhe analizat e bërë nga Agim Binaku.

Federata e Hendbollit të Kosovës në emër të të gjithë hendbollistëve, punëtorëve të hendbollit dhe dashamirëve të këtij sporti, shpreh ngushëllime për familjen e nderuar Binaku, për bashkëpunëtorët e të ndjerit dhe për komunitetin e gazetarëve sportivë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …