Test i suksesshëm i hendbollisteve në Luksemburg

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës e kanë luajtur të shtunën ndeshjen e dytë testuese ndaj Luksemburgut në Luksemburg. Pasi të premten e fituan ndeshjen e parë, ndeshjen e dytë kombëtarja jonë e humbi me rezultat 31:28. Por në përgjithësi ndeshjet me Luksemburgun ishin shumë të mirëseardhura për kombëtaren tonë, në prag të ndeshjeve zyrtare që e presin pas një muaji. Selektori Agron Shabani është ndarë i kënaqur edhe me paraqitjen në ndeshjen e dytë. Ai ua ka dhënë rastin të gjitha lojtarëve, ndërsa është i kënaqur edhe me ardhjet e reja në ekipin kombëtar. Në ndeshjen e dytë ndaj Luksemburgut, kombëtares tonë i munguan tri lojtare shumë të rëndësishme.

“Kemi luajtur pa tri lojtaret kryesore, Albana Arifin, Mirela Gjikokajn dhe Dorentina Osmanin të cilat janë kthyer menjëherë pas ndeshjes së parë për shkak të angazhimeve në klubet e tyre. Në këtë ndeshje kanë patur rast të luajnë të gjitha lojtaret dhe jam shumë i kënaqur me lojën dhe angazhimin e tyre. I kënaqur jam edhe me prurjet e reja si Zaskoku 20-vjeçare, Istrefi 16-vjeçare dhe Dermaku 17-vjeçare. Loja ka qene në të mirën tonë deri në minutën e 40-të. Referimi nuk ishte në nivelin e duhur ku edhe u ndëshkua me karton të kuq lojtarja më e mirë e jona, kapitenja Leonora Demaj”, ka thënë selektori Shabani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova