Test i suksesshëm i hendbollisteve në Luksemburg

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës e kanë luajtur të shtunën ndeshjen e dytë testuese ndaj Luksemburgut në Luksemburg. Pasi të premten e fituan ndeshjen e parë, ndeshjen e dytë kombëtarja jonë e humbi me rezultat 31:28. Por në përgjithësi ndeshjet me Luksemburgun ishin shumë të mirëseardhura për kombëtaren tonë, në prag të ndeshjeve zyrtare që […]

Kombëtarja U18 kampione në IHF Trophy

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në finale fituan ndaj Britanisë së Madhe me rezultat 36:31. Ndeshja e luajtur në palestrën 1 Tetori në Prishtinë ishte cilësore dhe me rivalitet. Britanikët nuk u dorëzuan deri në fund, por djelmoshat tanë shfaqën vlera […]

Muaji i hendbollit përmbyllet me ndeshjen historike ndaj Gjermanisë

Superfuqia e hendbollit dhe sportit, Gjermania do të paraqitet para adhuruesve kosovarë të hendbollit. Të dielen (nesër) nga ora 19:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë takohen Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Gjermanisë. Është kjo ndeshja më e madhe në histori të kombëtares tonë. Kosova e Gjermania janë në grupin 1 të […]

Kombëtarja U20 fiton thellë ndaj Maltës, nesër luan ndeshjen vendimtare me Moldavinë

Kombëtarja U20 e Kosovës për hendbollistë ka fituar thellë ndaj Maltës me rezultat 47:17, të shtunën në ditën e parafundit të garës IHF Trophy për Evropë, që është duke u zhvilluar në Prishtinë. Ishte kjo një fitore e lehtë për djelmoshat e Fatmir Muhaxherit që nuk hasën në rezistencë të madhe nga maltezët. Për kombëtaren […]