Tri ndeshje të shtunën, dy të dielen

Tri ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës për hendbollistë zhvillohen të shtunën (nesër) e dy tjera të dielen. Katër skuadrat e para në tabelë presin të vazhdojnë me fitore edhe në këtë javë.

Ndeshja e parë e javës së 13-të është ajo në mes të Zhegrës dhe Besa Famgas. Zhegra është vendase, por ndeshja luhet në Pejë të shtunën prej orës 18:00. Besa i ka 22 pikë dhe ndanë vendin e parë me Kastriotin. Zhegra është e shtata me 7 pikë.

Nga ora 19:00 luhen dy ndeshjet tjera të së shtunës. Në Vushtrri takohen Vushtrria e Drita kurse ndeshja tjetër është Drenica – Prishtina. Prishtina është e treta në tabelë me 20 pikë kurse Drita e katërta me 18 pikë. Renditja tabelare dëshmon që këto dy skuadra janë favorite.

Ndeshja e parë e të dieles është ajo në mes të Trepçës dhe Samadrexhës. Fillon në ora 16:00, ndërsa zhvillohet në Mitrovicë. Trepça është e parafundit me 5 pikë kurse Samadrexha është e fundit dhe në pritje të pikës së parë. Në ndeshjen tjetër që zhvillohet të dielen, Kastrioti është favorit ndaj Vëllaznimit. Takimi Vëllaznimi – Kastrioti luhet në Gjakovë prej orës 17:00. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova