Vëmendja në Ferizaj e në Vushtrri

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së 15-të.

Sot pritet ndeshje interesante në mes të Kastriotit dhe Istogut. Kjo ndeshje është nga ora 18:00 në Ferizaj. Kastrioti është i katërti me 21 pikë, ndërsa Istogu udhëheq në tabelë me 28 pikë.

Ndeshjet tjera që luhen sot janë: Jusuf Gërvalla – Vëllaznimi (14:30), Prishtina – Shqiponja (17:30), KEK-u – Vjosa (18:00), Samadrexha – Drita (19:00).

Xhiroja përmbyllet me ndeshjen në mes të Vushtrrisë e Ferizajt. Kjo ndeshje është të enjten nga ora 17:30. Takohen fituesja aktuale e Kupës me kampionin aktual dhe pritet ndeshje interesante. Vushtrria është e dyta me 24 pikë ndërsa Ferizaj është i pesti me 20 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …