Vjosa e pandalshme në Ligën e Parë

Në fundjavë është luajtur edhe xhiro e pestë në Ligën e Parë të hendbollisteve. Vjosa ka shënuar edhe fitoren e pestë dhe udhëheq e vetme në tabelë me 10 pikë.

Vjosa të dielen fitoi ndaj Prizrenit me rezultat 28:19. Për Prizrenin ishte humbja e dytë. Prizreni renditet i pesti me 5 pikë.

Ndeshje interesante është zhvilluar në Mitrovicë në mes të Trepçës dhe Veronës. Në fund nuk kishte fitues, skuadrat i ndanë pikët duke luajtur 24:24.

Ulpiana ka fituar bindshëm si mysafire e Deçanit (33:12), njëjtë si Dukagjini ndaj Llapushës (37:15). KEK-u në Obiliq e ka mposhtur skuadrën CLICK me rezultat 36:16. KEK-u është i dyti me 8 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me …

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …