Vlerësime maksimale nga të gjitha anët për FHK-në

Në adresë të Federatës së Hendbollit të Kosovës vazhdojnë të vijnë letra përgëzimi lidhur me organizimin e shkëlqyeshëm të garës IHF Trophy për Evropë dhe për suksesin e kombëtareve U20 dhe U18 të Kosovës që fituan titullin e kampionit. Një ditë pas përfundimit të kësaj gare me rëndësi, presidenti I Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit (IHF), Hassan Moustafa kishte dërguar letër për presidentin e FHK-së, Eugen Saraçini përmes të cilës e ka uruar për organizimin madhështor dhe suksesin e kombëtareve të Kosovës në IHF Trophy.

Vlerësimet e larta nga IHF kanë vazhduar edhe në letra tjera të dërguara në adresë të federatës tonë. Kështu  departamenti për media i IHF-së tashmë është duke punuar një storie për Kosovën, përkatësisht për zhvillimin pozitiv të hendbollit në vendin tonë. Kjo vjen pas vlerësimit shumë pozitiv që IHF-ja ia ka bërë organizimit të IHF Trophy nga Federata jonë.

Letra përgëzimi kanë ardhur edhe nga përfaqësues të federatave që kishin ekipet kombëtare në Prishtinë gjatë javës së kaluar. Sekretari gjeneral i Federatës së Hendbollit të Moldavisë, Nikolaj Vizitu ka vlerësuar organizimin e bërë nga FHK-ja, njëjtë si sekretarja e Federatës së Gjeorgjisë, Ketevan Koberidze. Edhe selektori i Gjeorgjisë, Gjorgje Rashiq, ish-lojtar i njohur, është shprehur i befasuar me nivelin e lartë të kombëtares U20 të Kosovës e poashtu ka falenderuar FHK-në për organizim të shkëlqyeshëm.

Një letër së fundi ka ardhur edhe nga Federata e Hendbollit e Britanisë së Madhe. “Duam t’iu falendërojmë për kujdesin e madh të treguar ndaj ekipeve tona gjatë garës IHF Trophy dhe t’iu përgëzoj për organizimin e një turneu të suksesshëm dhe për fitimin e dy titujve. Për vende si Britania e Madhe këto gara janë mundësi fantastike për të zhvlluar ekipet tona. Të gjithë lojtarët e trajnerët kanë shijuar maksimalisht këtë përvojë dhe tani kanë kujtime që do t’i mbajnë për jetë”, thuhet në letrën e Paul Bray, udhëheqës i Federatës së Hendbollit të Britanisë së Madhe.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova