Fitore bindëse e Kastriotit

Kastrioti e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e parë të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll. Të premten në mbrëmje në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Kastrioti e mposhti Vushtrrinë me rezultat 42:14. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:8 në të mirë të Kastriotit. Për Kastriotin ishte fitorja e gjashtë […]

Ekspertët sllovenë vizitojnë FHK-në

Ekspertët nga Sllovenia që do të ligjërojnë në fillim të shkollimit për trajnerë të hendbollit sipas RINK Conventa, të premten kanë qëndruar për vizitë në Federatën e Hendbollit të Kosovës. Ata janë pritur nga sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci. Gjinovci u ka dëshiruar mirëseardhje dhe punë të mbarë. Ndërkohë ekspertët sllovenë janë shprehur të lumtur […]

Prishtina – Kastrioti, ndeshja më interesante te hendbollistet

Të shtunën e të dielen luhet edhe xhiroja e gjashtë në Superligën e hendbollisteve. Tri ndeshje janë të shtunën e dy të dielen. Kampioni aktual, Shqiponja luan të shtunën (nesër) prej orës 14:00 në Gjakovë, kurse përballë do ta ketë skuadrën Jusuf Gërvalla. Shqiponja është e dyta me tetë pikë, ndërsa Jusuf Gërvalla është në […]

Xhiroja e gjashtë nis sot, derbi luhet nesër në Gjilan

Me ndeshjen në mes të Kastriotit e Vushtrisë fillon xhiroja e gjashtë në Superligën për hendbollistë. Kjo ndeshje luhet të premten (sot) nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Kastrioti llogaritet favorit pasi i ka fituar pesë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 10 pikë. Vushtrria është e gjashta me tri […]

Vlerësime maksimale nga të gjitha anët për FHK-në

Në adresë të Federatës së Hendbollit të Kosovës vazhdojnë të vijnë letra përgëzimi lidhur me organizimin e shkëlqyeshëm të garës IHF Trophy për Evropë dhe për suksesin e kombëtareve U20 dhe U18 të Kosovës që fituan titullin e kampionit. Një ditë pas përfundimit të kësaj gare me rëndësi, presidenti I Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit (IHF), […]