Xhiroja e gjashtë nis sot, derbi luhet nesër në Gjilan

Me ndeshjen në mes të Kastriotit e Vushtrisë fillon xhiroja e gjashtë në Superligën për hendbollistë. Kjo ndeshje luhet të premten (sot) nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Kastrioti llogaritet favorit pasi i ka fituar pesë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 10 pikë. Vushtrria është e gjashta me tri pikë.

Ndeshja në Ferizaj i lë vend tri takimeve tjera që luhen të shtunën. Kryendeshja e xhiros luhet në Gjilan në mes të Dritës dhe kampionit, Besa Famgas. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 18:30. Drita ka treguar formë të lartë dhe i ka fituar pesë ndeshjet e deritashme. Edhe Besa ka pesë fitore dhe shpresohet në ndeshje cilësore dhe të fortë.

Ndeshjet tjera që luhen të shtunën janë: Prishtina – Zhegra (17:30) dhe Trepça – Drenica (18:00).

Të dielen është vetëm ndeshja në mes të Samadrexhës e Vëllaznimit (18:00) me të cilën edhe përmbyllet java e gjashtë e kampionatit për hendbollistë.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e katërt. Të shtunën janë ndeshjet Llapi – Ulpiana (18:00) dhe Dukagjini – Lepenci (19:30). Ndeshja KEK-u – Deçani luhet të dielen nga ora 15:00.  

Delegimi i personave zyrtar: /uploads/Delegimi i personve zyrtar .pdf

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …