Vushtrria e motivuar për ndeshje të fortë

Në foto shihen lojtaret e klubit të 'Vushtrrisë' bashkë me trajnerët e tyre.

Vushtrria ka nisur javën e kaluar përgatitjet për derbin me Istogun, që zhvillohet të shtunën nga ora 17:30.

Ndeshja që luhet në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, i takon xhiros së 12-të të Superligës së hendbollisteve. Istogu e Vushtrria janë në mesin e katër skuadrave që luftojnë për titull të kampionit këtë edicion.

Për derbin e parë të vitit, Vushtrria llogarit në përkrahje të madhe nga shikuesit.”Në parket do të jetë lojë e fortë, ndërsa në tribuna do të dëgjohen vetëm tifozët më të mirë, ‘Forca'”, ka thënë trajneri i Vushtrrisë, Arben Parduzi.

“Prej javës së kaluar jemi duke u përgatitur për derbin që na pret të shtunën me Istogun. Istogu ka ekip cilësor me lojtare nga jashtë dhe e dimë që do të jetë lojë e fortë. Por vajzat janë shumë të motivuara dhe me padurim po e presin përballjen e së shtunës. Besojmë që do të jetë një atmosferë shumë e mirë nga tifozët tanë. Ne do të japim maksimumin që të dalim fitues. Bëjë thirrje për të gjithë qytetarët vushtrrias që të vijnë në palestër dhe të na përkrahin. Nuk do t’iu zhgënjejmë”, ka përfunduar Parduzi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova