Vushtrria e Shqiponja për kryendeshjen e javës

Në Vushtrri zhvillohet një derbi tjetër në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 17-të kampionale, Vushtrria takohet me Shqiponjën e Gjakovës, të shtunën nga ora 19:00. Vushtrria është e dyta me 27 pikë, ndërsa Shqiponja e treta me 23 pikë. Dy skuadrat kanë synimet e veta dhe pritet një ndeshje interesante e poashtu numër i madh shikuesish.

Të shtunën janë edhe ndeshjet Prishtina – Drita (17:00) e Jusuf Gërvalla – Vjosa (15:00). Të dielen janë dy takimet tjera: Kastrioti – Vëllaznimi (17:00), Istogu – Samadrexha (16:00).

Në Ligën e Parë të hendbollisteve të dielen luhen ndeshjet e javës së 17-të: KEK-u – Ferizaj (11:00), CLICK – Llapusha (14:30), Prizreni – Dukagjini (16:00). Ulpiana – Trepça është ndeshje tjetër e kësaj jave.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova