Vushtrria fiton në Gjilan

Vushtrria e ka fituar ndeshjen e parë të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të premten mbrëma në palestrën në Gjilan, Vushtrria fitoi me 11 gola dallim ndaj Dritës (36:25). Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 14:11 në të mirë të vushtrriasve. Për Dritën ishte humbja e dytë rresht në pjesën e dytë të kampionatit, ndërsa Vushtrria arriti fitoren e parë. Javën e kaluar Drita pësoi nga Zhegra ndërsa Vushtrria nga Prishtina. Drita mbetet e treta me 20 pikë kurse Vushtrria është e shtata me 13 pikë.

G. Veliu shënoi shtatë gola për Dritën, ndërsa te Vushtrria më efikasi ishte M. Jashari me 10 gola.

Java e 16-të vazhdon të shtunën me dy ndeshje, njëra prej të cilave është derbi i stinorit. Bëhet fjalë për ndeshjen Prishtina – Besa FamGas që nis në ora 19:00.

Drita – Vushtrria 25:36 (11:14)

Drita: Bunjaku, Huruglica 4, Selmani 1, Sylejmani, Er. Huruglica 3, Murtezi 5, Mustafi 2, Mehmeti 3, Veliu 7, Ajvazi.

Vushtrria: Pllana, Gubetini 6, Jashari 10, Karaqa 7, A. Musa 1, Meholli, F. Musa 2, Ademi, Hyseni 2, Shabani 8.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova