Vushtrria – Istogu dhe Ferizaj – Prishtina, gjysmëfinalet e Kupës te hendbollistet

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Shorti është tërhequr të premten nga Komesari i Garave, Istref Sadriu. Turneu final i Kupës organizohet në Istog më 21 e 22 maj.

Vushtrria e Istogu takohen edhe në finale të plejofit, ndërkohë që në garat e Kupës takohen në gjysmëfinale. Gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Republikës është në mes të Ferizajt dhe Prishtinës.
Ndeshjet gjysmëfinale janë më 21 maj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …