Vushtrria kthehet në vend të dytë

Vushtrria ka fituar të dielen ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla dhe kështu është kthyer në vendin e dytë në tabelën e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Vushtrria e fitoi me rezultat 28:17 ndeshjen e javës së 13-të të luajtur në Deçan. Vushtrria i ka 22 pikë në vend të dytë, ndërsa udhëheq Istogu me 24 pikë. Shqiponja renditet e treta me 21 pikë. Jusuf Gërvalla mbanë vendin e tetë me 6 pikë.

Po të dielen Kastrioti humbi në shtëpi nga Drita me rezultat 27:22, njëjtë si Vjosa nga Vëllaznimi. Ekipi gjakovar ka fituar ndaj Vjosës me rezultat 26:20.

Jusuf Gërvalla – Vushtrria 17:28 (11:16)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Shala 6, Gecaj 3, A. Shala, Berisha, N. Qekaj 2, Qufaj 2, Tolaj 1, Qekaj, Imeraj 2.

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Avdiu 4, Zymberi 2, Preniqi 2, Paci 6, A. Kelmendi 3, Rrahmani 2, Rr. Gubetini 1, Kasumi 3, Sfarqa, Tahiri 3.

Kastrioti – Drita 22:27 (12:21)

Kastrioti: Salihu 4, Gurgurovci 10, Hyseni, Beqiri 3, Hoxha 1, Shabani, Stagova 1, Krasniqi 3, Maksuti.

Drita: Kqiku, Pajaziti 7, Daku, Huruglica, E. Kqiku 2, Ramabaja 2, arifi, Krasniqi 3, Rudhani 2, Vokshi 7, Rexhepi 5, A. Daku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova