Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Vushtrria shkëputet në pozitën e tretë

Vushtrria ka fituar përballjen me Kastriotin dhe është shkëputur në vendin e tretë në Superligën A.
Tani i ka 25 pikë, dy më shumë se Prishtina e Rahoveci.
Kastrioti mbetet i gjashti me 19 pikë.
Kastrioti e Vushtrria luajtën të enjten mbrëma në Shtime, kurse vushtrriasit fituan me rezultar 32:27.
Më efikasi te Vushtrria ishte Nemanja Drakuloviq me 9 gola. 8 i kishte Bozhidar Nikoçeviq.
Te Kastrioti me 11 gola u dallua Festim Mustafa.

Lajme tjera