Zhegra i merr pikë Prishtinës, Drenica fiton në “Minatori”

Zhegra e ka ndalur në barazim skuadrën e Prishtinës, të shtunën në Gjilan në javën e 13-të të Superligës së hendbollistëve. Ndeshja u mbyll me rezultat 27:27.

Për Zhegrën është kjo pikë e madhe, ndërsa me këtë barazim është vazhduar me rezultate të papritura në Superligë. Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë dhe përfundoi 12:12. Në fillim të pjesës së dytë Prishtina u shkëput deri në 4 gola, por zhegrasit nuk u ndalën dhe në minutën e 52-të kaluan në epërsi, 23:22. Më pas u zhvillua lojë e barabartë dhe në fund rezultati ishte 27:27.

A. Haziri ishte më efikasi te Zhegra me 9 gola kurse nga 6 i realizuan Ad. Isufi e A. Aliu. Te Prishtina 10 gola i shënoi O. Beshiri. Zhegra i ka 13 pikë në vend të pestë kurse Prishtina renditet e dyta me 21 pikë.

Dy pikë në udhëtim i fitoi Drenica, që mposhti Trepçën në Mitrovicë me rezultat 28:26. Fituesi i ndeshjes u caktua në pjesën e dytë, pasi e para përfundoi 14:14. Drenica renditet e gjashta me 12 pikë, kurse Trepça mbetet e treta me 15 pikë.

K. Kastrati realizoi 9 gola për Drenicën, ndërsa D. Baliu shënoi 5 gola. 9 gola te Trepça i kishte F. Klinaku, kurse 7 i shënoi S. Maxhera.

Zhegra – Prishtina 27:27 (12:12)

Zhegra: Kurexhaj, Ibrahimi, L. Haziri, F. Isufi, Ag. Isufi 1, Ad. Isufi 6, Aliu 6, E. Isufi, Murseli, Shaqiri 5, Haziri 9, Agushi.

Prishtina: Bajqinovci 4, Agushi, Kuleta, Quni, Visoka 1, Ramadani, Gjuka 3, Shabani 4, Abazi 2, Syla 3, Ademi, Beqiraj, Beshiri 10.

Trepça – Drenica 26:28 (14:14)

Trepça: Buqinca, Terziqi, R. Shabani 3, K. Terziqi, Abrashi, Klinaku 9, Abazgjiku 1, Fejzullahu, Maxhera 7, A. Shabani 5, Sejdijaj, Parduzi, Voca, Cimili 1.

Drenica: Muqolli, Lladrovci, Geci, Dubovci 2, Mehmeti 3, Binaku 3, Zariqi, Baliu 5,Batatina 1, Hamza 4, Sahiti 1, Kastrati 9.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova