Zhegra mposht Vushtrrinë, stabilizohet në mesin e tabelës

Zhegra ka mposhtur Vushtrrinë të dielën dhe është stabilizuar në mesin e tabelës së Superligës së Kosovës në hendboll. Vushtrria ishte vendase, por me marrëveshje të dy klubeve ndeshja u luajt në Gjilan.Zhegrasit fituan me  rezultat 37:32. Epërsi prej pesë golave Zhegra kishte edhe pas pjesës së parë, 20:15. Zhegra renditet e pesta me 15 pikë, ndërsa Vushtrria është e teta me 10 pikë. Kjo ishte ndeshja e vetme e javës së 15-të të Superligës që është luajtur të dielën. Të shtunën u luajtën tri ndeshje, ndërsa Drenica e Kastrioti takohen zhvillohet më 10/11.02.2021 .  

Vushtrria – Zhegra 32:37 (15:20) 

Vushtrria: Pllana, Vllahiu, M. Jashari 5, Fazliu 2, Emini 1, Mejzini 5, F. Jashari 4, Miftari 7, Karaqa 5, Beqiri 3, Mehmeti  

Zhegra: Kurexhaj, Shaqiri 3, Murseli 4, El. Isufi 3, F. Isufi 2, Aliu 2, Ag. Isufi 3, Haziri 14, Ad. Isufi 4, Agushi 1, L. Haziri 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova