Zhegra vazhdon me fitore në Ligën e Parë

Zhegra ka vazhduar me fitore në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielen zhegrasit fituan si mysafir ndaj Dukagjinit të Klinës me rezultat 40:20. Për Zhegrën është fitorja e katërt në këtë edicion. Udhëheq në tabelë me 8 pikë.


Në kuadër të javës së pestë të dielen u luajtën edhe dy ndeshje tjera. Deçani fitoi ndaj Ulpianës me rezultat 46:22 kurse Vjosa fitoi si mysafire e Rahoveciut me rezultatin e ngushtë, 27:26.

Ndeshja mes KEK-ut e Samadrexhës luhet më 5 nëntor. Vjosa është e dyta me 7 pikë, kurse Samadrexha e Dukagjini mbajnë pozitat tre e katër me nga 4 pikë. Të dy këto skuadra i kanë nga tri ndeshje të luajtura.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …