Zhegrës i takon ndeshja e fundit e javës

Ndeshja mes Samadrexhës dhe Zhegrës e ka përmbyllur javën në kampionatin e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielen në Vushtrri skuadra e Zhegrës e mposhti Samadrexhën vendase me rezultat 38:30. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:13 për Zhegrën.

Kështu pas javës së 20-të në Superligën B, Zhegra mbanë vendin e parafundit (9) me 11 pikë, derisa Samadrexha është e fundit (10) me 2 pikë të mbledhura deri më tani. Në Superligën B, Trepça është e para me 17 pikë e pas saj Drenica me 12 pikë. Të shtunën Trepça fitoi ndaj Drenicës me 27:26.

Zhegrën drejt fitores e udhëhoqën A. Haziri me 13 gola dhe A. Isufi me 11. Te Samadrexha më efikasi ishte M. Jashari me 9 gola, kurse 8 i realizoi M. Hyseni.

Samadrexha – Zhegra 30:38 (13:20)

Samadrexha: Bunjaku, Hyseni 8, Krasniqi 2, Basholli, Jashari 9, B. Maloku 1, S. Maloku 5, A. Maloku 1, V. Maloku 3, Sopjani 1.

Zhegra: Ibrahimi, Dema, Murseli 1, F. Isufi 1 Aliu 4, Shaqiri 7, A. Haziri 13, A. Isufi 11, L. Haziri 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova