Fitore të Francës e Kroacisë falë portierëve fantastik

Franca e Kroacia kanë shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të grupit të parë të raundit të dytë të kampionatit evropian të hendbollit që po zhvillohet në Kroaci. Ishin portierët që shkëlqyen te Franca dhe te Kroacia në ndeshjet e së shtunës mbrëma. Fillimisht Franca fitoi ndaj Suedisë me rezultat 23:17, ndërsa portieri francez Vincent […]

Sfida të reja evropiane për gjyqtarët dhe delegaten kosovare

Federata e Hendbollit e Kosovës vazhdon të ketë përfaqësim të madh në kupa evropiane, me gjyqtarë e delegatë. Pas shumë ndeshjeve evropiane që drejtuan në vjeshtë, gjyqtarët kanë mësuar edhe ndeshjet e para të garave të klubeve të Federatës Evropiane që do t’i drejtojnë në vitin 2018. Janë tri çifte gjyqtarësh nga Kosova që do […]

FHK-ja më 24 janar shpall më të suksesshmit e vitit 2017

Federata e Hendbollit e Kosovës më 24 janar (e mërkurë) me fillim prej ora 17:00 ne ambientet e Sheshit 21 në Prishtinë do të organizojë manifestimin për shpalljen e “Laureatëve te viti 2017”, që organizohet tradicionalisht tani e 17 vite.  Si çdo vit tradicionalisht do të bëhet përzgjedhja e më të mirëve: hendbollistit dhe hendbollistes, […]