Kosova U19 humb gjysmëfinalen

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll ka dëshpëruar në gjysmëfinale të garës IHF Trophy Intercontinental. Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, kombëtarja jonë pësoi thellë nga Taipei Kinez me rezultat 35:26. Kështu Kosova U19 të dielen (nesër) do të luajë për vend të tretë. Ka pasur shumë lëshime në paraqitjen e […]

Të shtunën derbi për pozitën e parë

Prishtina e Besa FamGas do të takohen të shtunën (nesër) prej orës 19:00 për të përcaktuar se cila prej këtyre dy skuadrave do të startojë nga pozita e parë në plejofin e kampionatit të Kosovës në hendboll për meshkuj. Ndeshja luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Është kjo ndeshje e javës së […]

Përzgjedhësi Ramadani i gëzohet përballjeve me Gjermaninë

Në foto shihet përzgjedhësi i Kombëtares sonë, Taip Ramadani bashkë me trajnerët dhe disa lojtarë.

Kampioni i Evropës nga viti 2016 në hendboll, Gjermania, do të jetë rival i Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Shorti për këto eliminatore është tërhequr të enjten në Trondheim të Norvegjisë, ndërsa Kosova është në grupin e parë së bashku me Gjermaninë, Poloninë e Izraelin. “Euro 2020” do të jetë evropiani i parë me […]

Besa e Prishtina fitojnë para derbit të madh

Besa FamGas dhe Prishtina kanë shënuar fitore të pritura në kuadër të javës së 24-t të Superligës A të Kosovës në hendboll. Besa FamGas të mërkurën fitoi ndaj Vëllaznimit me rezultat 47:18. Kjo ndeshje u luajt në Gjakovë. Të njëjtën ditë në Gjilan, Prishtina fitoi ndaj Zhegrës me rezultat 38:27. Besa është e para me […]