Kapitenja e Kosovës, Leonora Demaj, po shkëlqen në Danimarkë

Në Danimarkë, vendin që të dielen u shpall kampion i botës në hendboll, po shkëlqen kapitenja e kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj. Ajo po e udhëheq skuadrën Sonderjyske drejt elitës së hendbollit danez. Danimarka e ka shumë të zhvilluar hendbollin e femrave, njëjtë si atë të meshkujve, dhe ka njërën prej ligave më të forta […]

Danimarka kampion i botës për herë të parë

Danimarka e ka fituar titullin e kampionit të botës në hendboll. Në finalen e zhvilluar të dielen në Herning të Danimarkës, danezët fituan ndaj Norvegjisë me rezultat 31:22. Ndeshjen finale e përcjellën 15,003 shikues. Për Danimarkën ky është titulli i parë i botës. Në të kaluarën i kishte humbur tri finale, por të dielen Danimarka […]

Më 2 shkurt vazhdon shkollimi për trajnerë

Shkollimi për trajnerë të hendbollit vazhdon të shtunën e të dielen e ardhshme, më 2 e 3 shkurt. Në Gjakovë do të mbahet pjesë e dytë e Modulit III, ka njoftuar Shoqata e Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës. Gjatë dy ditëve trajnerët që po e ndjekin shkollimin, do të kenë program të ngjeshur me shumë […]