Vdiq Bedri Hajzeraj, emër i çmuar i hendbollit dhe sportit istogas

Istogu dhe gjithë Kosova të hënën ka mbetur pa një aktivist të veçantë sportiv. Ka vdekur Bedri Hajzeraj, që ka dhënë kontribut të madh për hendbollin dhe sportin në Istog dhe në rrethinën e këtij qyteti. Ai ishte arsimtar i Edukatës Fizike në fshatin Uçë e  më pas zyrtar për Kulturë, Rini dhe Sport në […]

Rahoveci mposht Deçanin, hapet gara në Ligën e Parë

Rahoveci ka fituar bindshëm derbin e javës së 14-të të Ligës së Parë të Kosovës në hendboll. Në fundjavë, Rahoveci e mposhti Deçanin me rezultatin 36:15. Ardian Osa dhe Besmir Kusari realizuan nga 8 gola për rahovecasit. Arbios Mushkolaj ishte më efikasi te Deçani me 4 gola. Për Deçanin ishte humbja e parë këtë edicion. […]