Edhe Vushtrria ndalet në raundin e dytë të Kupës Evropiane

Pas Istogut edhe Vushtrria është ndalur në raundin e dytë të Kupës Evropiane. Kampionia aktuale e Kosovës në hendboll, të shtunën e të dielën i luajti ndeshjet me skuadrën e madhe zvicerane, SPONO Eagles. Dy ndeshjet janë luajtur në Nottwil të Zvicrës. Takimin e parë SPONO Eagles e fitoi me 42:14. Ndërkohë të dielën rezultati […]

Besa humb me tri gola dallim

Borac – Besa Famgas 28:25 Loja e skuadrës pejane, përkundër fyerjeve të tifozëve serbë në Banjallukë gjatë tërë kohës, jep shpresë.Pas një jave të gjithë në Pejë për ta përkrahur kampionen tonë.Me anim sportiv, të dëshmojmë kulturë dhe ta udhëheqim Besën drejt raundit të tretë të Kupës Evropiane.Ta mbushim “Karagaçin”.

Besa e gatshme për ndeshjen e rëndësishme

Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, është e gatshme për ndeshjen ndaj Borcit. Sot prej orës 18:00 në Banjallukë të Bosnjë-Hercegovinës, Besa luan me skuadrën vendase. Është ndeshja e parë e raundit të dytë të Kupës Evropiane.Të dielën paradite pejanët kanë zhvilluar stërvitje në palestrën “Borik”, ku sonte Besa synon ta bëj hapin e parë drejt […]

Shkëlqejnë Pashke Marku e Sara Rexhepi

Skuadra zvicerane, Kreuzlingen, ka fituar 27:24 ndaj UGF Stockerau (Austri), në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane. Në ndeshjen e luajtur të shtunën në Zvicër, ka shkëlqyer reprezentuesja e Kosovës, Pashke Marku. Ajo ka pasur efikasitet të lartë duke shënuar 9 gola nga 13 tentime.Motrat Sara e Rina Rexhepi po vazhdojnë […]