Fitorja e tretë për Rahovecin

Rahoveci e ka shënuar edhe një fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të hënën, Rahoveci në palestrën e vet, e mposhti Zhegrën me rezultat 31:23. 14:10 ishte rezultati pas pjesës së parë.Ndeshja i takoi javës së pestë. Tani Rahoveci ka 6 pikë, ndërsa Zhegra mbetet pa pikë.Egzon Vuçitërna e Arlind Tanushi ishin më efikasët […]

Pas letrës së presidentit Saraçini, EHF-ja hap hetime për ndeshjen Borac – Besa Famgas

Pas letrës që presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini i ka dërguar Federatës Evropiane të Hendbollit, EHF-ja të hënën ka njoftuar se ka nisur hetimet për ndeshjen e Kupës Evropiane mes skuadrës Borac nga Banjalluka dhe Besa Famgas nga Peja. Ndeshja u luajt në Banjallukë të dielën, ndërsa kishte fyerje të vazhdueshme ndaj shqiptarëve.EHF-ja ka njoftuar […]

Letra e presidentit Saraçini për EHF-në, pas ngjarjeve në Banjallukë

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Federatës së Hendbollit të Kosovës lidhur me fyerjet anti-shqiptare në ndeshjen e luajtur të dielën në Banjallukë të Bosnjë-Hercegovinës në mes të skuadrës Borac nga Banjalluka dhe Besa Famgas nga Peja.Presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini të hënën i është drejtuar me një letër Federatës Evropiane të Hendbollit ku ka […]