Mirela Gjikokaj vazhdon me skuadrën norvegjeze Follo

Njëra prej lojtareve kryesore të Kombëtares së Kosovës në hendboll, Mirela Gjikokaj, do të vazhdoi të luaj për skuadrën norvegjeze, Follo.Mirela aktualisht po luan në elitën norvegjeze me Follon. Ndërsa do të jetë pjesë e kësaj skuadre edhe në edicionin e ardhshëm, 2022/2023.“Beku ynë kreativ dhe i rrezikshëm, Mirela Gjikokaj, qëndron me ne ndonëse kishte […]

Vushtrria kalon Shqiponjën, bën vend në gjysmëfinale

Kampionia aktuale, Vushtrria, është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Në ndeshjen çerekfinale të luajtur të enjten në Vushtrri, skuadra vendase ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 42:27. Pas pjesës së parë rezultati ishte 26:12 për Vushtrrinë.Luljeta Sopjani e Lorena Matarova ishin më efikaset te Vushtrria me nga […]

Prishtina në gjysmëfinale, mposhtë Kastriotin në Ferizaj

Prishtina është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina të enjten e mposhti Kastriotin në Ferizaj me rezultat 32:30.Pas fillimisht të barabartë, Prishtina nisi shkëputjen dhe pas 30 minutave rezultati ishte 17:11. Edhe në pjesën e dytë epërsia e Prishtinës kryesisht ishte e lartë. Por vendaset ia dolën […]

Kastrioti fiton ndaj Vëllaznimit me përmbysje të rezultatit

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Vëllaznimin e Gjakovës falë paraqitjes më të mirë në pjesën e dytë. Me fitoren e së mërkurës, Kastrioti është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Ndeshja në Ferizaj përfundoi me rezultat 34:28 për skuadrën vendase. Pas 30 minutave lojë në epërsi ishte Vëllaznimi, 16:14. Pjesa e dytë […]

Istogu fiton bindshëm ndaj Samadrexhës

Istogu ka bërë vend në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Në çerekfinale, istogaset fituan ndaj Samadrexhës me rezultat bindës, 43:19. Që në pjesën e parë u përcaktua fituesi. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 24:5 për Istogun.Anja Bojaniq ishte më efikasja te Istogu me 10 gola. Nga 8 i […]

Besa Famgas pa telashe në gjysmëfinale

Besa Famgas, ashtu si pritej, ka zënë vend në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll.Të mërkurën mbrëma në Pejë, Besa e mposhti Rahovecin me rezultatin 39:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:15 për Besën.Njëmbëdhjetë lojtarë të Besa Famgas shënuan gola në ndeshjen çerekfinale, kurse më efikasi ishte Egzon Gjuka me 7 gola. Egzon […]

Deçani mposhtë Trepçën në Mitrovicë, kalon në gjysmëfinale të Kupës

Deçani ka arritur sukses të madh të mërkurën mbrëma. Skuadra deçanase është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Madje gjysmëfinalen e ka arritur duke bërë befasi të madhe. Deçani, që garon në Superligën B, e ka mposhtur Trepçën në Mitrovicë me rezultat 28:25.Për deçanasit ishte fitorja e dytë rresht ndaj “xehetearëve”. Ndeshja […]