Llapi fiton pikët në Drenas

Llapi ka mposhtur Drenicën në Drenas në kuadër të Superligës B të Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma, Llapi i Podujevës fitoi me rezultatin bindës, 42:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 26:16 për llapjanët.Artir Muçiqi me 8 gola ishte më efikasi te Llapi. 7 i shënoi Endrit Havolli, kurse nga 6 i kishin Arianit […]

Fitore bindëse për skuadrat e kreut

Skuadrat e kreut në Superligën e hendbollisteve nuk kanë hasur telashe për të fituar pikët në xhiron e 19-të.Përballja ferizajase në mes të Ferizajt dhe Kastriotit është fituar nga KHF Ferizaj me rezultat 42:24. Mimoza Sefedini i shënoi 10 gola, kurse Albulena Basha i realizoi 9. Te Kastrioti nga 6 gola i shënuan Adriana Salihu […]

Trepça fiton në Rahovec, shkëputet në vendin e tretë

Trepça e ka fituar njërin prej derbive të javës së 24-t në Superligën A të hendbollistëve. Të shtunën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec, skuadra mitrovicase e mposhti Rahovecin me rezultatin 29:25. Me këtë fitore Trepça stabilizohet në pozitën e tretë me 31 pikë. Rahoveci mbetet i katërti me 28 pikë. Ndeshja ishte me […]

Fitore e madhe e Kastriotit ndaj Prishtinës

Kastrioti ka shënuar fitore me peshë në kuadër të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Kastrioti e mposhti Prishtinën me rezultat 37:29. Ndeshja i takoi javës së 24-t.Ferizajasit nisën herët shkëputjen në rezultat. Me një seri të mirë Kastrioti krijoi epërsi prej 6:1 dhe avantazhin e […]

Besa pa telashe ndaj Vëllaznimit në Gjakovë

Besa Famgas nuk ka hasur telashe për ta fituar edhe një ndeshje në Superligën A të hendbollistëve. Të shtunën mbrëma në Gjakovë, Besa e Pejës fitoi ndaj Vëllaznimit vendas me rezultat 49:21. Epërsia e Besa Famgas ishte bindëse që pas pjesës së parë, 27:10. Jon Vokshi ishte i pandalshëm te Besa duke shënuar plot 14 […]

Kapiteni Dedaj: Synojmë dy fitore në shtëpi

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Valon Dedaj, ka komentuar shortin e fazës së dytë të kualifikimeve për Kampionatin e ardhshëm Evropian që mbahet në vitin 2024. Kosova është pjesë e grupit të shtatë ku bëjnë pjesë edhe Sllovenia, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina.“Mendoj që grupi është shumë i vështirë. Por besoj shumë që […]