Fitore e thellë për Prishtinën

Hendbollistet e Prishtinës janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës. Të dielën në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Dukagjinit të Klinës me rezultat bindës, 46:25. Ndeshja i ka takuar xhiros së katërt të kampionatit të Kosovës. Prishtina është kthyer te fitorja pas humbjes befasuese në xhiron e kaluar nga Vëllaznimi. Për Prishtinën është fitorja e […]

KHF Ferizaj ndalet në Kupën Evropiane

KHF Ferizaj është ndalur në raundin e dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup). Ferizaj edhe të dielën pësoi nga skuadra polake, Gminy Kobierzyce, këtë herë me rezultat 38:11. Kështu me rezultatin e përgjithshëm 85:32 pas dy ndeshjeve, Kobierzyce avancon në raundin e tretë të Kupës Evropiane.Të dy ndeshjet janë luajtur në Kobierzyce të Polonisë.Në […]

Kombëtarja vazhdon përgatitjet

Nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi, Kombëtarja e Kosovës në hendboll të dielën në mbrëmje ka zhvilluar seancën e radhës stërvitore në prag të ndeshjeve me Malin e Zi dhe Slloveninë. Janë këto ndeshjet e para kualifikuese për Euro 2024.Kombëtarja të dielën në mbrëmje ka ushtruar në palestrën në Obiliq. Selektori Qerimi ka pasur nën […]

Pashke Marku kthehet me sukses, e gatshme për ndeshjet e Kosovës

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Pashke Marku është kthyer me sukses pas lëndimit dhe operimit të krahut. Marku ishte operuar në fillim të muajit maj dhe pritej të mungonte deri në shtatë muaj. Por është kthyer shumë më shpejtë dhe kjo e ka befasuar edhe vet atë.Aloja të shtunën luajti për Kreuzlingenin që pësoi 37:30 […]

Prishtina to host men’s IHF trophy Europe

Five youth (U18) and just as many junior (U20) European national teams will participate in the Men’s IHF Trophy Europe, which will take place in Prishtina, Kosovo, from 11 to 15 October. The tournaments will serve as qualification event for the Intercontinental Phase of the IHF Trophy. The IHF Trophy Europe will feature seven nations […]