Norvegjia fiton titullin e nëntë të Evropës

Norvegjia ka vazhduar të dominojë në hendbollin evropian. Hendbollistet e Norvegjisë të dielën kanë siguruar titullin e nëntë të Evropës.Në finalen e Euro 2022, të zhvilluar në Lubjanë, Norvegjia ka fituar ndaj Danimarkës me rezultat 27:25. Te fitorja dramatike, Norvegjia ka arritur vonë në ndeshje.Norvegjia ka mbrojtur titullin dhe është konfirmuar forcë e hendbollit evropian.Nora […]

Besa Famgas e pandalshme në Superligë

Besa Famgas nuk ka të ndalur në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Skuadra pejane e ka fituar edhe ndeshjen e xhiros së nëntë.Të dielën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi ndaj Deçanit me rezultat 38:27. Besa ka vetëm fitore deri më tani dhe udhëheq në tabelë.Arbios Mushkolaj e mbylli ndeshjen me dhjetë gola, […]

Vushtrria pa telashe në kryeqytet, Kastrioti fiton në Gjakovë

Vushtrria e ka fituar derbin e javës së tetë në Superligën e hendbollisteve. Të dielën në kryeqytet, Vushtrria fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 24:16.Rina Gubetini i shënoi 10 gola për Vushtrrinë. Donita Kasumi i shënoi gjashtë gola, ndërsa nga katër i kishin Agnesa Hysa e Burneta Rama.Te Prishtina më efikasja ishte Shkurte Mehmeti me tetë […]

Kapitenja Demaj: Jemi në ngritje, do të japim maksimumin

Kapitenja e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj, e pranon se Polonia është kundërshtare shumë e fortë. Sipas Demajt, Kosova duhet të luaj mbrojtje dukshëm më të fortë për të shpresuar në befasi. Polonia është favorite ndaj Kosovës në ndeshjet e prillit të vitit të ardhshëm, që i takojnë fazës së dytë kualifikuese për […]

Ferizaj fiton ndaj Vëllaznimit në Gjakovë

Me seri 6:0, Ferizaj e ka nisur ndeshjen e së shtunës ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. Dhe në fund skuadra ferizajase mori pikët nga ndeshja e javës së tetë të Superligës së hendbollisteve.Skuadra mysafire ka mbajtur epërsi të lartë në pjesën e parë, që përfundoi 23:17.Vendaset kanë bërë përpjekje në pjesën e dytë, janë afruar disa […]