Kupa e Kosovës zë vend të veçantë në historikun e klubeve të hendbollisteve

Kupa e Republikës së Kosovës pasuron historikun e të gjitha ekipeve të hendbollisteve që e kanë pasur rastin ta fitojnë këtë trofe. Për  Kupën e Kosovës për edicionin 2022/2023 do të garojnë Istogu, Ferizaj, Vushtrria e Prishtina. Të shtunën prej orës 13:00 është gjysmëfinalja e parë mes Vushtrrisë dhe Prishtinës. Gjysmëfinalja e dytë, mes Istogut […]

Historia e pasur e Kupës së Kosovës në hendboll

Besa Famgas, Trepça, Prishtina e Rahoveci do të garojnë për Kupën e Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Besa Famgas synon të vazhdojë dominimin në garën për Kupë, derisa Prishtina synon trofeun e parë të kësaj gare pas një dekade. Trepça nuk e ka fituar Kupën e Kosovës që nga viti 2002, derisa Rahoveci është […]

U mbajt Kuvendi i Punës i FHK-së

Të enjten mbrëma në Hotel Internacional Prishtina është mbajtur Kuvendi i Rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës.Punimet e Kuvendit i ka udhëhequr presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini.Gjatë Kuvendit ka pasur diskutime të shumta e konstruktive lidhur me temat që ishin në rendin e ditës.Në Kuvendin e Punës janë shqyrtuar dhe janë aprovuar […]

Sot Kuvendi i rregullt i Punës

Të enjten (sot) mbahet Kuvendi i rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës.Kuvendi mbahet në Hotel Internacional Prishtina prej orës 17:00.Në kuvend do të shqyrtohen dhe pritet të miratohen raporte të ndryshme lidhur me aktivitetet e shumta të Federatës së Hendbollit.