Në “ Minatorin” e mbushur me shikues Trepça fiton ndaj Prishtinës

Rreth 1800 shikues janë mbledhur në palestrën “Minatori” në Mitrovicë për ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit mes Trepçës dhe Prishtinës. Në atmosferë të bukur sportive, Trepça ka fituar me rezultat 32:29 dhe ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit.Falë pritjeve të Mohammed Hachemi, Trepça e nisi ndeshjen me 4:0. Por Prishtina u […]

Ferizaj fiton ndeshjen e parë me Vushtrrinë

Ferizaj e ka fituar ndeshjen e parë me Vushtrrinë, në kuadër të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të mërkurën në Ferizaj, skuadra vendase fitoi me rezultat 25:18.Në pjesën e parë ferizajaset u shkëputën deri në pesë gola, por mysafiret nuk u dorëzuan. Në pjesën e dytë epërsia e Ferizajt ishte dukshëm […]

Fitore bindëse e Istogut në gjysmëfinalen e parë

Istogu ka fituar pa telashe në ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të mërkurën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Istogu fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultatin 41:25. Istogaseve nuk u është dashur shumë për të bërë shkëputjen në rezultat. Më pas vetëm e kanë konfirmuar fitoren.Albina Rugova, Tainara […]

Besa Famgas për të vazhduar dominimin, Vushtrria për befasinë e madhe

Pasi humbi finalen dramatike të Kupës së Kosovës, Besa Famgas është e përkushtuar që të vazhdojë dominimin e plotë në Superligën e Kosovës në hendboll.Dhe përkushtimin synon ta shfaqë që në ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit. Të enjten prej orës 17:00, Besa Famgas e pret Vushtrrinë në gjysmëfinalen e parë. Ndeshja luhet në palestrën […]