Kosova në Grupin A

Hendbollistet e Kosovës U19 tashmë kanë nisur përgatitjet për Evropianin e Divizonit B që muajin tjetër mbahet në Prishtinë.Vajzat tona i pret një kampionat shumë sfidues. Fakti që ndeshjet i luajnë në shtëpi pritet të jetë motiv për paraqitje sa më të mira nga vajzat tona.Kosova U19 është në Grupin A së bashku me Sllovakinë, […]

Deçani, kampion në Ligën e Pionierëve

Deçani është kampion në Ligën e Pionierëve në hendboll. Njomakët deçanas të hënën kanë kurorëzuar me titull kampioni një edicion të suksesshëm.Në finale, Deçani e mposhti Besa Famgasin me rezultat të ngushtë, 17:16. Ashtu si pritej, finalja ishte e fortë dhe thuajse e barabartë. Periudhën e parë e fitoi Besa me rezultat 7:5. Në periudhën […]

Prishtina fiton ndeshjen për vend të tretë

Prishtina ka përfunduar e treta në Ligën e Pionierëve të Kosovës në hendboll. Në ndeshjen për vend të tretë, Prishtina e mposhti Istogun me rezultat 21:16. Ndeshja është luajtur të hënën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë.Prishtina nisi me seri 4:0 dhe më pas ka mbajtur epërsi prej disa golash deri në fund.Lum Xhemajli u […]