Dy ndeshje evropiane për Xhemën e Jahjën, dy të tjera javën e ardhshme

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë drejtuar dy ndeshje evropiane fundjavën e kaluar. Dyshja prishtinase ishte e deleguar në Qipro ku u takuan skuadrat Cyview Latsia Nicosia dhe skuadra nga Malta, Swieqi Phoeniz. Ndeshjet i takuan raundit të dytë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Skuadra nga Malta e fitoi 35:29 ndeshjen […]

Drejtuesit e FHK-së pritën në takim deputetë të Kuvendit të Kosovës

Anëtarët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport të Kuvendit të Kosovës, të martën janë pritur në takim në Federatën e Hendbollit të Kosovës.Presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm i FHK-së, Izet Gjinovci kanë pritur deputetin Ardian Gola, kryetar i komisionit, deputeten Albena Reshitaj, nënkryetare e komisionit dhe anëtaret […]

Shabani shpall listën për ndeshjet me Danimarkën

Selektori i Kombëtares A të Kosovës në hendboll, Agron Shabani, ka publikuar listën e hendbollisteve në të cilat llogarit për ndeshjet me Danimarkën. Danimarka është superfuqi e hendbollit, një prej Kombëtareve më të mira në botë, ndërsa do të jetë kundërshtare e Kosovës në dy ndeshjet e javës së ardhshme. Të enjten më 12 tetor, […]

Istogu luan me skuadrën e njohur sllovake, IUVENTA Michalovce

KHF Istogu ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr në Vjenë ka përcaktuar që Istogu të përballet me skuadrën e njohur sllovake, Iuventa Michalovce. Ndeshja e parë luhet në Sllovaki, ndërsa e kthimit në Kosovë.Ndeshjet e raundit të tretë të Kupës Evropiane zhvillohet më 11/12 […]