Fitorja e parë për Vushtrrinë

Vushtrria e ka shënuar fitoren e parë në edicionin 2023/2024 të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën mbrëma në kuadër të xhiros së gjashtë, Vushtrria e mposhti Deçanin me rezultat 33:31.Ndeshja u zhvillua në Vushtrri.Ndeshja ishte e fortë, e barabartë dhe dramatike. Në minutën e 58-të, Deçani ishte para, 31:30. Por më pas […]

Istogu fiton derbin, Rugova i shënon dhjetë gola

Albina Rugova i ka shënuar dhjetë gola për ta udhëhequr Istogun drejt fitores në derbi. Të dielën në Samadrexhë, Istogu e mposhti Samadrexhën me rezultat 27:21. Pas pjesës së parë rezultat ishte 14:12 për istogaset.Ndeshja i ka takuar javës së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Për Istogun, kampionin aktual, është fitorja e […]

Trepça pëson për një gol, i mungon fati në fund

Trepça është ndalur në raundin e dytë të Kupës Evropiane. Por skuadra mitrovicase ka luajtur dy ndeshje të forta dhe plotësisht të barabarta me Vogoshqan e Bosnjë-Hercegovinës. Të dy ndeshjet u luajtën në Vogoshqa, që doli të jetë vendim i pa menduar mirë i klubit mitrovicas.Pas barazimit 27:27 të premten, Trepça të dielën mbrëma pësoi […]