Spektakël hendbolli në Pejë, kampionia pret liderin

Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon të shtunën me një ndeshje të zjarrtë. Spektakli i hendbollit është i garantuar në palestrën “Karagaçi” në Pejë, ku takohen kampionia Besa Famgas dhe lideri i klasifikimit, Rahoveci. Superderbi zhvillohet prej orës 20:00.Besa e Rahoveci i kanë luajtur tri ndeshje shumë të forta e shumë dramatike këtë edicion. Por […]

Nderohet profesoresha Shqipe Bajçinca-Brestovci

Në prag të ndeshjes Kosova – Polonia është mbajtur një minutë heshtje për të nderuar jetën dhe veprën e profesoreshës Shqipe Bajçinca-Brestovci.Ajo ndërroi jetë të dielën pas një sëmundje të rëndë. Profesoresha Bajçinca-Brestovci ishte hendbolliste, komesare e garave të FHK-së, kryetare e Shoqatës së Gjyqtarëve të FHK-së, delegate e ndeshjeve të EHF-së dhe anëtare e […]

Vushtrria me fitore të rëndësishme ndaj Prishtinës

Vushtrria i ka fituar edhe dy pikë të rëndësishme në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).Të enjten mbrëma në Vushtrri, skuadra nga ky qytet mposhti Prishtinën më rezultatin e ngushtë, 31:29.Ndeshja i takoi xhiros së 24-t të Superligës.Vushtrria tani i ka 11 pikë në pozitën e gjashtë. Prishtina është e pesta me 19 pikë.Pas fillimit […]

Kosova luan mirë, por megjithatë mposhtet nga Polonia

Për kohë shumë të gjatë Kombëtarja e Kosovës ishte rivale plotësisht e barabartë, e në momente edhe më e mirë se Polonia. Por megjithatë në fund fituan polaket me rezultat 34:27, që nuk dëshmon atë që u shfaq në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Ndeshja e së enjtes i takoi kualifikimeve […]