Kastrioti fiton Kupën për herë të shtatë

Kastrioti është fitues i Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Skuadra me traditë ka fituar kupën për herë të shtatë dhe për herë të parë që nga viti 2019.Në finalen shumë të fortë, të dielën mbrëma në Pejë, Kastrioti e mposhti Besa Famgasin me rezultat 34:32.Skuadra ferizajase ka qenë në epërsi që nga […]

Ferizaj fiton Kupën e Kosovës për herë të parë

Ferizaj është fitues i Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ferizaj, i themeluar si klub në vitin 2018, e ka fituar Kupën për herë të parë.Në finalen shumë dramatike, të zhvilluar të dielën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Ferizaj e mposhti Istogun. Ndeshja finale përfundoi me rezultat 28:27 në të mirë të […]

Mushkolaj: Fitorja në gjysmëfinale ka rritur entuziazmin dhe vullnetin

Besa Famgas e Rahoveci kanë zhvilluar ndeshje të madhe në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, të shtunën mbrëma. Besa fitoi për një gol dhe tani është më e motivuar për finalen që zhvillohet nga ora 17:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Përballë Besa Famgasit do të jetë Kastrioti.“Fitorja në gjysmëfinale ka rritur entuziazmin dhe vullnetin […]

Shabani: Japim çdo gjë nga vetja për suksesin e madh

Prej orës 17:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në hendboll mes Kastriotit dhe Besa Famgasit.Kastrioti së fundi Kupën e ka fituar në vitin 2019. Ferizajasit janë të përkushtuar për angazhim maksimal që të kthehen me trofe në shtëpi.“I falënderoj të gjithë për përkrahjen e madhe që na është ofruar […]

Luljeta Sopjani: Jemi shumë të motivuara, në Ferizaj kthehemi me kupë

KHF Ferizaj po e kërkon Kupën e parë të Kosovës në hendboll. Dhe te skuadra ferizajase janë shumë të motivuara në prag të finales me Istogun.Finalja Istogu – Ferizaj zhvillohet sot prej orës 15:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.“Jemi shumë të motivuara për ta arritur qëllimin tonë”, thotë aloja @luljetasopjanii .“Kemi dëshmuar dhe vazhdojmë të […]

Esma Muratoviq: Jemi gati për finale

Prej orës 15:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në hendboll (femrat), mes Istogut dhe Ferizajt.Istogu është fitues në fuqi i Kupës, ndërsa synon tjetër trofe.“Sigurisht që jemi gati për finale”, thotë @esma.muratovic10 , njëra prej lojtareve kryesore të Istogut.“Atmosfera në ekip është e mirë, që më gëzon shumë. Secili […]