E shtuna e favoritëve

Rezultate të pritura janë shënuar të shtunën kur janë luajtur tri ndeshje të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve. Kampioni aktual, Besa Famgas ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat bindës, 40:21.

Për Besën ishte fitorja e tretë në tri takime të luajtura. Gjashtë pikë i ka edhe Prishtina, që të shtunën fitoi në Prizren ndaj skuadrës së Prizrenit me rezultat 36:27.
Fitore si vendas ka shënuar vetëm Drenica. Drenica në Drenas e mposhti Llapin me rezultat 32:26.

Ndeshja në mes të Dritës e Kastriotit është shtyrë për të martën me kërkesë të Kastriotit dhe me marrëveshje të dy klubeve. Ndërsa të dielen është takimi mes Trepçës dhe Vushtrrisë ku pritet të ketë rivalitet sportiv e hendboll të mirë.

Vëllaznimi – Besa Famgas 21:40 (11:20)

Vëllaznimi: Brahushi, Mamusha 2, Neziri 6, Morina, Hoxha, Rama 1, Halili 3, Mehmeti, Luzha 2, Fana 1, Rexha 2, Kuqi, Lluka 3.

Besa Famgas: Gjuka 6, Jupa 6, J. Muqolli 5, Tahirukaj 2, Y. Muqolli 4, Ramosaj 3, Vokshi 2, Prce 1, Kukrika 1, Visoka 2, Kouri 5, Mushkolaj 3, Luzha, Mihaljeviq, Mehmeti.

Prizreni – Prishtina 27:36 (13:16)

Prizreni: Koro, Etemi Ramani 2, Krasniqi, Leka 2, Skenderi 9, S. Krasniqi 8, Gashi 2, Ahmetaj, Mehmeti 4, O. Krasniqi, Topalli, Bytyqi, D. Bytyqi, Thaqi, Ferati.

Prishtina: Prekazi 2, Bajqinovci 9, Fetahu 7, Gjuka 4, Abazi 2, Beshiri 11, Beqiraj, Agushi, Hoxha, Ademi.

Drenica – Llapi 32:26 (14:12)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 16, Binaku 3, Zeka 1, Batatina, Hamza 3, Hajrizi 2, Baliu, Zariqi, Gjata, Gashi 7.

Llapi: Mani, Bajrami 3, Visoka 5, G. Mani, Hasani 4, Beqiri 1, Bugujevci, Hoxha 9, Muqiqi, E. Bugujevci 2, Osmani, Maloku, Havolli 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova