Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

E shtuna e favoritëve

Rezultate të pritura janë shënuar të shtunën kur janë luajtur tri ndeshje të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve. Kampioni aktual, Besa Famgas ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat bindës, 40:21.

Për Besën ishte fitorja e tretë në tri takime të luajtura. Gjashtë pikë i ka edhe Prishtina, që të shtunën fitoi në Prizren ndaj skuadrës së Prizrenit me rezultat 36:27.
Fitore si vendas ka shënuar vetëm Drenica. Drenica në Drenas e mposhti Llapin me rezultat 32:26.

Ndeshja në mes të Dritës e Kastriotit është shtyrë për të martën me kërkesë të Kastriotit dhe me marrëveshje të dy klubeve. Ndërsa të dielen është takimi mes Trepçës dhe Vushtrrisë ku pritet të ketë rivalitet sportiv e hendboll të mirë.

Vëllaznimi – Besa Famgas 21:40 (11:20)

Vëllaznimi: Brahushi, Mamusha 2, Neziri 6, Morina, Hoxha, Rama 1, Halili 3, Mehmeti, Luzha 2, Fana 1, Rexha 2, Kuqi, Lluka 3.

Besa Famgas: Gjuka 6, Jupa 6, J. Muqolli 5, Tahirukaj 2, Y. Muqolli 4, Ramosaj 3, Vokshi 2, Prce 1, Kukrika 1, Visoka 2, Kouri 5, Mushkolaj 3, Luzha, Mihaljeviq, Mehmeti.

Prizreni – Prishtina 27:36 (13:16)

Prizreni: Koro, Etemi Ramani 2, Krasniqi, Leka 2, Skenderi 9, S. Krasniqi 8, Gashi 2, Ahmetaj, Mehmeti 4, O. Krasniqi, Topalli, Bytyqi, D. Bytyqi, Thaqi, Ferati.

Prishtina: Prekazi 2, Bajqinovci 9, Fetahu 7, Gjuka 4, Abazi 2, Beshiri 11, Beqiraj, Agushi, Hoxha, Ademi.

Drenica – Llapi 32:26 (14:12)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 16, Binaku 3, Zeka 1, Batatina, Hamza 3, Hajrizi 2, Baliu, Zariqi, Gjata, Gashi 7.

Llapi: Mani, Bajrami 3, Visoka 5, G. Mani, Hasani 4, Beqiri 1, Bugujevci, Hoxha 9, Muqiqi, E. Bugujevci 2, Osmani, Maloku, Havolli 2.

Lajme tjera