Kapitenja Demaj ndryshon skuadrën, firmos me Vendsysselin e elitës daneze

Leonora Demaj ne akcion

Kapitenja e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj ka ndryshuar skuadrën të enjten. Nga Soenderjyske e ligës së parë të Danimarkës ka kaluar te skuadra Vendsyssel. Vendsysseli garon aktualisht në elitën e Danimarkës, njërit prej shteteve me hendbollin më të zhvilluar në botë.
Demaj aktualisht po e sanon një lëndim të gjurit, por kur të kthehet vitin e ardhshëm do të luaj për Vendsysselin. Kjo skuadër është e fundit në tabelë aktualisht në ligën shumë të fortë të Danimarkës.

23-vjeçarja ka nënshkruar për tri vite e gjysmë me Vendsysselin. Kontrata fillon prej 1 janar 2021 dhe zgjat deri më 30 qershor 2024.

Trajneri i kësaj skuadre, Thomas Kjaer është shprehur i lumtur që ka siguruar shërbimet e Leonorës. Vetë kapitenja e Kosovës ka thënë se ka vendosur për klubin që i ka besuar më së shumti.

Demaj ka luajtur në të kaluarën edhe për Nykobingun. Ajo është lidere e kombëtares sonë, ndërsa me të në përbërje kemi arritur nivele të reja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova