Prishtina – Drita, ndeshja më interesante e xhiros së parë

Të premten në Federatën e Hendbollit të Kosovës është tërhequr shorti për edicionin 2018\19 në Superligën e meshkujve dhe poashtu në Superligën e femrave.

Edicioni i ri, që nis më 15 shtator, pritet të jetë cilësor dhe me rivalitet mes skuadrave. Një pjesë e mirë e skuadrave në Superligën e meshkujve kanë angazhuar lojtarë të rinjë gjata afatit kalimtar veror dhe janë riorganizuar para edicionit të ri. Dhe ndeshje interesante pritet të ketë qysh në xhiron e parë. Është takimi mes Prishtinës e Dritës së Gjilanit që parashikohet të ofrojë hendboll të mirë e rivalitet. Ndeshjet tjera të javës së parë në Superligën e hendbollistëve janë: Samadrexha – Kastrioti, Trepça – Besa Famgas, Drenica – Vushtrria dhe Vëllaznimi – Zhegra.

Ndërkohë në Superligën e femrave ndeshjet e xhiros së parë janë: Shqiponja – Drita, Vëllaznimi – Prishtina, Vjosa – Vushtrria, Samadrexha – Kastrioti, Istogu – Jusuf Gërvalla. Ndeshjet e javës së parë te femrat luhen më 22 e 23 shtator.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova