Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rahoveci vazhdon me fitore, Trepça kthehet te suksesi

Të dielën janë luajtur dy ndeshje të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi.
Rahoveci ka shënuar fitoren e nëntë rresht dhe tani udhëheq në tabelë me 18 pikë.
Në palestrën “Mizahir Isma”, Rahoveci fitoi kryendeshjen e xhiros ndaj Kastriotit me rezultat 42:33.
23:17 ishte rezultati pas pjesës së parë.
Egzon Gjuka i shënoi 13 gola për Rahovecin, ndërsa nga pesë i kishin Victor Alonso e Jeton Bislimi. Besnik Bytyqi shënoi shtatë gola për ferizajasit, ndërsa nga gjashtë i kishin Endrit Tafarshiku, Festim Mustafa e Beni Sula.
Kastrioti është i katërti me dhjetë pikë nga dhjetë ndeshje.
Në Mitrovicë, Trepça fitoi ndaj Deçanit me rezultatin 47:36. 23:20 ishte rezultati pas pjesës së parë.
Trepça është e treta me 14 pikë nga nëntë ndeshje. Deçani mbetet i gjashti me katër pikë nga dhjetë ndeshje.
Hamdi Salihu i shënoi dhjetë gola për Trepçën. Nëntë i kishte Amar Mujka. Albilon Loshaj i shënoi 11 gola për deçanasit, derisa dhjetë herë shënoi Ardrin Dobraj.

Lajme tjera