Istogu – Vushtrria, derbi i javës te hendbollistet

Istogu – Vushtrria është derbi i xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Kjo ndeshje luhet të dielën prej orës 18:00 në palestrën e qytetit në Istog.Istogu udhëheq në tabelë me 20 pikë, dy më shumë se Vushtrria e vendit të dytë. Humbjen e vetme vushtrriaseve në vjeshtë ua shkaktoi pikërisht Istogu. […]

Istogu e nisë me fitore të thellë mbrojtjen e titullit, Shqiponja fiton derbin gjakovar

Istogu e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullit të kampionit të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën, Istogu fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat bindës, 34:16. Ndeshja është luajtur në palestrën në Istog dhe i ka takuar xhiros së parë të Superligës.Istogu ka nisur herët shkëputjen dhe ka arritur fitore të pritur.Të […]

Faruk Shala: Jam krenar me këtë skuadër

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, thotë se është krenar me skuadrën që të mërkurën e fitoi titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Shala ka folur për sfidat me të cilat është përballur skuadra që drejton. Istogu i ka fituar të gjitha 26 ndeshjet, kurse në finale të plejofit ishte në dy ndeshje më i […]

Milatoviq: Kemi lënë zemrën në terren

Beku Natalija Milatoviq ishte prej lojtareve më të mira të Istogut në serinë finale të plejofit, por edhe gjatë gjithë edicionit. Istogu të mërkurën e fitoi titullin e kampionit të Kosovës në hendboll, të dytin në histori.Istogaset i fituan të dy ndeshjet finale ndaj Ferizajt. Titullin e festuan pikërisht në Ferizaj. Milatoviq në të dy […]

Istogu feston titullin e kampionit

Istogu ka kurorëzuar një edicion të jashtëzakonshëm me titull të kampionit të Kosovës në hendboll. Titullin e dytë në histori, skuadra istogase e siguroi të mërkurën pasdite në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Istogu fitoi ndaj skuadrës Ferizaj me rezultatin 26:25. Ishte kjo fitorja e dytë e hendbollisteve të Istogut në serinë finale të plejofit. […]

Istogu fiton për një gol finalen e parë të luajtur në palestrën e stërmbushur

Një ndeshje dramatike është luajtur të shtunën mbrëma në palestrën në Istog që ishte e stërmbushur me thuaje 2000 shikues. Hendbollistet e Istogut dhe ato të Ferizajt e kanë zhvilluar ndeshjen e parë të finales së plejofit në Superligën e Kosovës. Skuadra e Istogut pas një ndeshje interesante ka fituar me një gol dallim, 32:31. […]

Hendbollistet e Samadrexhës vazhdojnë në Superligë

KHF Samadrexha do të paraqitet në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Samadrexha të shtunën në ndeshjen e plejautit mposhti KEK-un me rezultatin 32:25.Pas pjesës së parë rezultati ishte 13:11 për samadrexhaset. Ndeshja u luajt në Istog.Agnesa Surdulli ishte më efikasja me 8 gola, sa i kishte edhe Teuta Maloku. […]

Të shtunën luhen ndeshjet e plejautit

Të shtunën do të përcaktohen skuadrat e fundit që do të luajnë edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat. Ndeshjet përcaktuese, përkatësisht të plejautit do të zhvillohen në Istog. Prej orës 13:00 është ndeshja e plejautit te hendbollistet. Takohen Samadrexha dhe KEK-u. Samadrexha përfundoi e nënta në Superligën e […]

Istogu nikoqir i finales së parë të hendbollisteve

Të shtunën mbrëma zhvillohet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Nga ora 20:30 në palestrën e qytetit në Istog takohen Istogu e Ferizaj. Pritet atmosferë e bukur sportive dhe numër i madh i shikuesve. Po ashtu pritet lojë e fortë dhe cilësore.Istogu gjatë stinorit […]