Shpallet lista e Kombëtares U16

Shtabi teknik i Kombëtares U16 (vajzat), i përbërë nga kryetrajnerja Valbona Hasani dhe trajneret Mimoza Sefedini e Fatmire Basholli ka shpallur të hënën listën e lojtareve që do të grumbullohen për Kampionatin Mesdhetar. Në ekipin e zgjeruar janë ftuar 20 hendbolliste, duke përfshirë pesë që janë nga klube evropiane. Ndërkohë në Kampionatin Mesdhetar do të […]

Kosovën U16 e presin ndeshje të shumta e të forta në Kampionatin Mesdhetar

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) do të grumbullohet më 19 shkurt për Kampionatin Mesdhetar që mbahet në Podgoricë të Malit të Zi.Kampionati Mesdhetar është prej 25 shkurtit deri më 3 mars, ndërsa do të jetë shumë i fortë. Nëntë ekipe kombëtare, duke përfshirë disa superfuqi të këtij sporti, do të jenë në Mesdhetar. […]

Të dielën testohen hendbollistet për Kombëtaren U16

Të dielën testohen hendbollistet kandidate për vend në Kombëtaren U16 të Kosovës. Testimi do të bëhet në Ferizaj, në palestrën “Bill Clinton”, prej orës 12:00. Testimit do t’i nënshtrohen rreth 30 lojtare të reja. Ato që përzgjedhen do të fillojnë me stërvitje më 19 shkurt. Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) prej 25 shkurtit […]

Kombëtarja U16 në Podgoricë, nesër i luan dy ndeshjet e para

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) ka udhëtuar sot për në Podgoricë të Malit të Zi ku ditëve të ardhshme do të paraqitet në Kampionatin Mesdhetar. Kombëtarja është vendosur në kryeqendrën e Malit të Zi dhe pasdite ka zhvilluar një seancë stërvitore.Vajzat tona menjëherë të hënën në mëngjes e luajnë ndeshjen e parë. Prej […]