Maqedonia fiton ndeshjen më dramatike të mbrëmjes

Maqedonia e ka fituar ndeshjen më interesante të ditës së dytë të kampionatit evropian në hendboll për meshkuj që po mbahet në Kroaci. Përfaqësuesja e vendit fqinj të shtunën mbrëma në Zagreb fitoi ndaj Sllovenisë me rezultatin e ngushtë, 25:24. Ishte një ndeshje plot dramë e hendboll cilësor, por në fund më të koncentrur ishin […]

Kosova nis mirë por humb nga Portugalia

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kualifikimet për botërorin e vitit 2019, që po zhvillohen në Povoa de Varzim të Portugalisë. Përfaqësuesja jonë të shtunën mbrëma pësoi nga Portugalia vendase me rezultatin 36:22. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 17:11 për portugezët. Në ndeshjen e parë […]

Të hënën hapet mini afati kalimtar

Mini afati kalimtar për hendbollist dhe hendbolliste këtë vit nis nga data 15 janar dhe zgjat deri më 22 janar 2018, vendim ky i marrun nga Bordi i FHK-së nga mbledhja e fundit të FHK-së mbajtur më 19 dhjetor 2017. Të drejtë regjistrimi kanë hendbollistët dhe hendbollistet të cilët nuk kanë kontrata me klube apo […]

Polakët u befasuan nga paraqitja e Kosovës

Kosova ka marrë vlerësime edhe nga kundërshtarët për paraqitjen e parë në kuadër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019. Në Povoa de Varzim të Portugalisë, përfaqësuesja e Kosovës në hendboll të premten mbrëma u mposht nga superfuqia Polonia me rezultat 30:19. Por për plot 40 minuta hendbollistët e përfaqësueses tonë ishin plotësisht të barabartë […]