Kabashi: Nga dëshira e madhe kishim shumë gabime

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të përsëris paraqitjen që e kishte të shtunën në Pejë.“Në lojën e parë në Pejë luajtëm shkëlqyeshëm, sidomos në pjesën e dytë ku kemi mundur të barazojmë. Besa ka përvojën, lojtarë, përforcime dhe e dëshmoi në lojën e dytë. Lojtarët e […]

Prce: Titull i merituar

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa Famgas. Prce është kapiten i skuadrës pejane. Ai ka pranuar se finalja e parë ishte më e vështirë.”Ndihemi shumë mirë. Kemi fituar këtu në Prishtinë e po ashtu para katër ditësh në Pejë, që ishte ndeshje shumë më e vështirë. […]

Yll Muqolli: Ndjenjë fantastike

Yll Muqolli është prej lojtarëve të rinj që kanë dhënë kontribut në suksesin e Besa Famgas. Ylli ka mbuluar njërin krah dhe është shquar me efikasitet. Ai po shndërrohet në bartës të lojës në ekipin pejan.“Është ndjenjë fantastike. Po shpresoj që të vazhdoj kjo formë e imja. Gjithçka shkoi shumë mirë. Synojmë kupën e më […]

Cabanas: Është shpërblyer puna e 10 muajve

Javier Cabanas është trajneri që ka udhëhequr Besa Famgasin drejt titullit të ri. Legjenda spanjolle e hendbollit është shprehur i lumtur për suksesin në Kosovë.“Jam i lumtur. Puna e dhjetë muajve u shpërblye sot. Jemi kampionë, fitues të Superligës. Mendoj se me plot meritë fituam titullin, i kemi fituar të gjitha ndeshjet në kampionatin e […]

Gjuka: Synojmë më shumë sukses në Evropë

Egzon Gjuka ishte prej meritorëve që Besa Famgas e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Besa titullin e tetë rresht e siguroi të mërkurën.Gjuka ka treguar se synim i Besës është suksesi më i madh në Evropë.“Sivjet ishte më lehtë. Ndoshta edhe pandemia ka ndikuar që klubet tona mos të jenë financiarisht […]

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot 2020/21 Besa Famgas2019/20 Besa Famgas2018/19 Besa Famgas2017/18 Besa Famgas2016/17 Besa Famiglia2015/16 Besa Famiglia2014/15 Besa Famiglia2013/14 Besa Famiglia2012/13 Prishtina2011/12 Besa Famiglia2010/11 Kastrioti2009/10 Kastrioti2008/09 Prishtina2007/08 Prishtina2006/07 Besa Famiglia2005/06 Besa Famiglia2004/05 Besa Famiglia2003/04 Besa2002/03 Besa2001/02 Besa2000/01 Trepça1999/00 Kastrioti1998/99 (Kampionati nuk u zhvillua për shkak të luftës)1997/98 Drita […]