Besa nuk ndalet as në Ferizaj, me pikë maksimale vazhdon në Superligën A

Në foto shihet një lojtar me top në dorë i cili është hedhur lartë për të gjuajtur në portën e kundërshtarit.

Besa Famgas ka fituar bindshëm ndaj Kastriotit në Ferizaj për të përfunduar stinorin e rregullt me pikë maksimale. Të shtunën në kuadër të javës së 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), Besa fitoi ndaj Kastriotit me rezultatin 34:26.

Është kjo xhiroja e fundit e stinorit të rregullt. Tani gjashtë skuadrat e para në tabelë garojnë për titull të kampionit në Superligën A, kurse katër të fundit garojnë për të mbetur në elitë, në Superligën B.

Në Ferizaj, Besa ka nisur shkëputjen në mes të pjesës së parë dhe ka arritur te fitorja bindëse. Kastrioti mbetet në vend të katërt me 22 pikë.

Në dy ndeshjet tjera që u luajtën të shtunën, nuk pati befasi. Vëllaznimi fitoi me një gol dallim ndaj Drenicës, ndërsa Llapi fitoi në Gjilan ndaj Dritës.

Kastrioti – Besa Famgas 26:34 (9:14)

Kastrioti: Curri, D. Dugolli, Esati, Syla 2, Shabani 2, A. Dugolli 4, Selmani, Bislimi 5, Rudari 1, Vozila 5, Mustafa 3, Selmani 3, Bytyqi 1, Brahimi, Bega.

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 8, Gjuka 2, Prce 8, J. Muqolli 7, Ramosaj 3, Tahirukaj 1, Kukrika, Visoka, Luzha, Vokshi 1, Mushkolaj, Idrizi 3, Tafilaj 1, Y. Muqolli, Thaqi.

Vëllaznimi – Drenica 31:30 (16:16)

Vëllaznimi: Hoxha, Pozhegu, Neziri, Leka 2, Spahija, Fana 3, Rexha 4, Luzha 1, Halili 6, Rama 1, Morina, Mamusha, Lluka 14.

Drenica: Geci, Muqolli, Batatina 2, Baliu, Bunjaku, Binaku 4, Sahiti 4, Zeka 5, Hasani, Kastrati 13, Muqolli 2, Prokshi, Zariqi.

Drita – Llapi 30:49 (15:22)

Drita: Hasani, Tosku 4, Asllani, Kurti 1, Jahiu 3, Sllamniku 10, Shkodra 2, Isufi 10.

Llapi: Sejdiu, Visoka 3, Bogujevci 5, Mani, Hoxha 13, Hasani 8, E. Bogujevci 1, Muqiqi 4, Havolli 4, Beshiri 8, Bajrami 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova