Prce merr drejtimin e kampionit kosovar

Nikola Prce ka marr drejtimin e kampionit të Kosovës në hendboll, Besa Famgas. Për Prcen është fillim i karrierës si trajner. Ai për shumë vjet ishte lojtar në skuadrën pejane, ndërsa ka karrierë të gjatë e shumë të suksesshme ndërkombëtare. Është legjendë e hendbollit në Bosnjë-Hercegovinë dhe ishte kapiten shumëvjeçar i kësaj kombëtareje. Pas karrierës […]

Kampionati i ri fillon më 17 shtator

Edicioni 2022/2023 në hendbollin kosovar do të filloi më 17 e 18 shtator. Është ky një prej vendimeve që mori Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës në mbledhjen e mbajtur të enjten.Bordi ka zhvilluar punimet nën udhëheqjen e presidentit Eugen Saraçini. Bordi ka zgjedhur edhe komesarin e ri të garave. Këtë detyrë me përgjegjësi […]

Afat shumë i pasur kalimtar

Lëvizje të shumta të lojtarëve janë realizuar në afatin e rregullt veror kalimtar në hendbollin kosovar. Afati ishte i hapur prej 1 deri më 15 korrik, ndërsa disa skuadra kanë realizuar përforcime të shumta. Te hendbollistët shquhen Vushtrria e Rahoveci, që pos lojtarëve të shumtë vendorë, kanë angazhuar edhe lojtarë të huaj. Ndërkohë edhe Drita […]

Kampi veror, përvojë shumë e rëndësishme për hendbollistët e rinj

Hendbollistët dhe hendbollistet deri në 16 vjet po e vazhdojnë punën intensive në kampin veror të FHK-së që po mbahet në Gjakovë. Njomakët janë të ndarë në grupe, ndërsa po punojnë me përkushtim dhe seriozitet të madh. Koordinatori i kampit, Benon Brahushi, është shumë i kënaqur me punën që po bëhet në kamp. “Puna në […]

U hap kampi i FHK-së në Gjakovë

Të shtunën paradite është bërë hapja e Kampit veror të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Në kamp do të marrin pjesë afro 100 hendbollistë e hendbolliste të grupmoshës U16, që për një javë do të ushtrojnë nga dy herë në ditë dhe do të marrin informata me shumë rëndësi për karrierën e tyre. Hapjen e […]

Festë hendbolli në Gjakovë

Të shtunën prej orës 11.00 në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë bëhet hapja solemne e kampit të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Për një javë do të ketë festë hendbolli në Gjakovë. Dhjetëra hendbollistë të rinj do ta gjallërojnë këtë qytet të sportit. Atje tashmë janë duke ushtruar lojtarët e Kombëtares U20, ndërsa në festivalin […]

Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Të shtunën prej orës 11:00 në Gjakovë grumbullohen hendbollistët e rinj që marrin pjesë në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Për një javë hendbollistët e grupmoshës U16 do të ushtrojnë dhe do të marrin informata të bollshme lidhur me sportin tonë të bukur. Në këtë listë janë edhe tre lojtarë që janë thirrur […]

Publikohet lista e hendbollisteve të ftuara në kampin e FHK-së

Plot 40 hendbolliste të reja janë ftuar në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kampi mbahet prej 2 deri më 9 korrik në Gjakovë, ndërsa trajnerë janë Granit Sahiti, Fatmire Basholli e Albina Rugova.Koordinator i kampit për të dy gjinitë është Benon Brahushi. Në kamp janë ftuar hendbolliste të grupmoshës U16, që pak kohë […]

Më 1 korrik fillon afati kalimtar

Më 1 korrik fillon afati i rregullt kalimtar në hendbollin kosovar. Afati do të jetë i hapur deri më 15 korrik.Pritet një afat i pasur kalimtar, me lëvizje të shumta të lojtarëve. Tashmë klubet kanë njoftuar për lëvizje të bëra, ndërsa ato do t’i zyrtarizojnë gjatë afatit kalimtar. Kastrioti i Ferizajt ishte prej klubeve më […]

Prej 2 korrikut kampi në Gjakovë

Prej 2 deri më 9 korrik në Gjakovë mbahet kampi tradicional për hendbollistë të rinj. Marrin pjesë rreth 100 hendbollistë e hendbolliste të klubeve të ndryshme të vendit. Bëhet fjalë për një organizim tradicional dhe shumë efektiv. Hendbollistet dhe hendbollistët pjesëmarrës në kamp do të jenë të grupmoshës U16. Pas garës së suksesshme në Ligat […]