Istogu, kampion i Kosovës në hendboll

Istogu është kampion i Kosovës në hendboll për edicionin 2023/2024.Në finale të plejofit, Istogu e mposhti Ferizajn.Pas fitores së arritur të enjten në Ferizaj, Istogu fitoi edhe të dielën mbrëma në Banjë, me rezultat 31:30.Kështu me rezultat 2:0 në serinë finale, Istogu e mbrojti titullin e kampionit të Kosovës.Për skuadrën istogase është titulli i katërt […]

Istogu luan për titull, Ferizaj për ta siguruar ndeshjen e tretë

Të dielën prej orës 19:00 në palestrën “Dresha” në Banjë zhvillohet ndeshja e dytë finale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Takohen Istogu dhe Ferizaj.Istogu është kampion aktual dhe me fitore e mbron titullin. Istogaset e fituan ndeshjen e parë të serisë finale. Të enjten triumfuan në palestrën “Bill […]

Rahoveci e bën hapin e madh drejt titullit historik

Rahoveci e ka bërë hapin e madh drejt titullit të parë të kampionit të Kosovës në hendboll.Të shtunën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma”, në ambient të bukur sportiv dhe para një numri shumë të madh shikuesish, Rahoveci e mposhti Besa Famgasin me rezultat 34:30.Ishte kjo ndeshja e parë e serisë finale të plejofit në Superligën […]

Koha për finalen e madhe: Rahoveci – Besa Famgas

Ka mbetur vetëm kapitulli i fundit i edicionit shumë interesant në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Të shtunën prej orës 19:00 është ndeshja e parë finale mes Rahovecit dhe Besa Famgasit.Ndeshja e parë e finales së plejofit zhvillohet në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec. Numri i shikuesve pritet të jetë i madh […]

Istogu e fiton finalen e parë

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Hendbollistet istogase të enjten mbrëma mposhtën Ferizajn me rezultat 31:27, për ta bërë hapin e madh drejt mbrojtjes së titullit të kampionit.Ndeshja u zhvillua në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Ndeshja e dytë është në Banjë. Istogu tani është një fitore […]

Në “Bill Clinton” finalja e parë e hendbollisteve, na pret tjetër superndeshje

Gara për titull të kampionit të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave është në fazën finale.Të enjten mbrëma, Ferizaj dhe Istogu nisin serinë e ndeshjeve finale të plejofit.Finalja e parë është nga ora 20:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Ndeshja e dytë është në fundjavë në Banjë, ndërsa ndeshja e tretë eventuale luhet […]

Besa Famgas fiton superndeshjen në “Karagaçi”, kalon në finale

Flakrim Beqiraj priti penallti në sekondat e fundit për të ndihmuar Besa Famgasin që të kualifikohet në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Të mërkurën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, në ambient të bukur sportiv dhe para një numri të madh shikuesish, Besa Famgas e mposhti Kastriotin me rezultat 34:33.Me rezultatin e […]

Besa Famgas, kampione te juniorët

Besa Famgas është kampione e Kosovës në Ligën e Juniorëve (U20) për edicionin 2023/2024. Në finale të turneut përfundimtar të Ligës së Juniorëve, Besa e Pejës fitoi bindshëm ndaj Prishtinës, 43:27. Ndeshja u zhvillua të martën mbrëma në palestrën e Pallatit të Rinisë në kryeqytet. Të rinjtë pejanë shfaqën më tepër se ata prishtinas dhe […]

Ndeshja vendimtare në “Karagaçi”, pritet tjetër spektakël i hendbollit

Të mërkurën prej orës 19:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë zhvillohet ndeshja vendimtare e gjysmëfinales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Do të përballen Besa Famgas e Kastrioti. Pas dy ndeshjeve rezultati është 1:1. Kështu që skuadra që shënon fitore kualifikohet në finale, ku tashmë pret Rahoveci.Ndeshja nuk ka se si të jetë ndryshe […]

Besa Famgas e Prishtina në finale të Ligës së Juniorëve

Besa Famgas e Prishtina janë kualifikuar në finale të Ligës së Juniorëve të Kosovës në hendboll.Të hënën në Prishtinë janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale të Final 4 të ligës së juniorëve (U20).Besa Famgas fitoi bindshëm, 36:24 ndaj Kastriotit të Ferizajt.Edonis Hajra i realizoi plot 17 gola për ekipin pejan. Diolen Ajvazi kishte 9 gola për Kastriotin.Dukshëm […]