Kombëtarja barazon me Belgjikën

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka fituar pikën e parë në kualifikimet për Botërorin 2023. Të dielën mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Kosova luajti 28:28 me Belgjikën. Barazimi erdhi pas humbjes së pësuar nga…