Saraçini: Evropiani është nivel tjetër, jemi gati

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, ka mbajtur të hënën një konferencë për media, ku foli lidhur me Kampionatin Evropian për hendbollistet deri në 19 vjet që të shtunën fillon në Prishtinë. Saraçini në konferencë ishte i shoqëruar nga Edi Kolgeci, anëtar i Bordit të FHK-së.Presidenti Saraçini ka folur për organizimin e […]

Kombëtarja U19 barazon në miqësoren e parë me Bullgarinë

Në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Evropian që prej të shtunës zhvillohet në Prishtinë, Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll të dielën luajti ndeshje miqësore me Bullgarinë U19. Vajzat tona kishin paraqitje të mirë, ndërsa rezultati në fund ishte 23:23. Pas pjesës së parë bullgaret ishin një gol para, 14:13. Më shumë se rezultati në […]

Publikohet lista e Kombëtares U19

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të grumbullohen të hënën në Gjakovë. Në ekipin e gjerë janë ftuar 23 hendbolliste, ndërsa gradualisht do të selektohet ekipi final që do të paraqitet në Kampionatin Evropian të Divizionit B. Kampionati Evropian do të mbahet prej 8 deri më 16 korrik në Prishtinë. Kombëtarja jonë është në […]

Vizitë e rëndësishme e zyrtares së EHF-së

Për dy ditë për vizitë në Prishtinë ka qëndruar zyrtarja e Federatës Evropiane të Hendbollit, Nadja Lacina. Ajo ka bërë inspektimet e nevojshme lidhur me Kampionatin Evropian U19 të hendbollisteve që prej 8 deri më 16 korrik mbahet në Prishtinë. Ajo ka dhënë vërejtjet dhe sygjerimet që janë shumë të rëndësishme lidhur me përgatitjet për […]

Ndryshime në shtabin teknik të Kombëtareve të reja

Me propozim të selektorit Agron Shabani, Bordi i FHK-së liroi nga detyra e trajnerëve të grupmoshave të reja Faruk Shalën dhe Arben Parduzin. Për dy vjet, Shala ishte trajner i Kombëtares U19 të hendbollisteve, ndërsa Parduzi i Kombëtares U17 të hendbollisteve.Bordi ka falënderuar dy trajnerët për punën e tyre, ndërsa me propozim të selektorit Shabani […]

Përfundon Evropiani për Kosovën U19

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave e ka përfunduar të dielën paraqitjen në Evropianin e Divizionit B në Shkup. Vajzat tona ndeshjen e fundit e kishin ndaj Finlandës. Rezultati në fund ishte 39:26 në të mirë të Finlandës. Pas pjesës së parë rezultati ishte 19:7 për finlandezet. Ndeshja ishte e vlefshme […]

Hendbollistet e reja pësojnë nga Islanda, nesër e kanë ndeshjen e fundit

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës e kanë luajtur edhe një ndeshje në kuadër të Evropianit të Divizionit B. Të shtunën në mesditë në Shkup, Kombëtarja jonë humbi nga Islanda me rezultat 37:23. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:10 për islandezet. Ndeshja ishte e vlefshme për plasman. Islanda u rendit e treta në Grupin […]

Kombëtarja U19 pëson nga nikoqiri, e presin ndeshjet për plasman

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës kanë vazhduar me ndeshje në Evropianin e Divizionit B në Shkup. Të enjten mbrëma hendbollistet tona janë takuar me nikoqirin, Maqedoninë e Veriut. Përkundër angazhimit të vajzave, Kombëtarja ka humbur me rezultat 33:16. Kosova U19 ka përfunduar e katërta në grup. Tani i ka ndeshjet për plasman. Të shtunën […]

Humbje tjetër e Kombëtares U19 në Evropian

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës e kanë humbur edhe ndeshjen e dytë në Evropianin e Divizionit B. Të dielën në Shkup vajzat tona pësuan nga Ishujt Faroe me rezultat 34:15. Pjesa e parë ishte shumë e dobët për Kombëtaren tonë, në lojën e së cilës nuk ka funksionuar asgjë. Janë shënuar vetëm dy gola, […]

Kosova U19 humb ndeshjen ndaj favorites së Evropianit

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll e ka zhvilluar të shtunën ndeshjen e parë në Evropianin e Divizionit B, që po zhvillohet në Shkup. Që në nismë vajzat tona kishin përballë favoriten më të madhe të Evropianit në Shkup, Holandën.Holandezet kanë dominuar plotësisht që nga fillimi dhe në fund rezultati ishte 53:14 në të mirë […]