Besa lehtë në Gjakovë, Zhegra mposht Drenicën

Të dielen është luajtur një ndeshje në Superligën A e një në Superligën B të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A, Besa Famgas e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë me rezultat të lartë, 47:18. Pas pjesës së parë të ndeshjes së xhiros së 24-t, ekipi pejan kishte epërsi prej 22:12. Me këtë fitore Besa Famgas është kthyer në vend të parë me 44 pikë, sa i ka edhe Kastrioti në vend të dytë. Vëllaznimi mbetet i pesti me 19 pikë.

Në Superligën B u luajt ndeshje e parë e javës së 22-të. Në Gjilan, Zhegra fitoi ndaj Drenicës me rezultat 30:26. Zhegrasit pjesën e parë e fituan me rezultat 15:13. Kështu është bërë interesante gara për të shmangur pozitën e parafundit në Superligën B. Drenica është e dyta me 14 pikë, ndërsa Zhegra e treta me 13 pikë. Samadrexha renditet e fundit (4) me vetëm 2 pikë, derisa Trepça udhëheq me 19 pikë.

Ndeshja Samadrexha – Trepça luhet të hënën nga ora 19:00.

Vëllaznimi – Besa Famgas 18:47 (12:22)

Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Halili 2, Neziri 9, Rama 3, Rexha 3, Bardhoku, Gaxha, Fana 1.

Besa Famgas: Mehmeti, Berisha, Idrizi 1, Bislimi 3, Çuziq, J. Muqolli 8, Y. Muqolli 1, Tahirukaj 10, Vokshi 5, Gjuka 5, Jupa 4, Tetova 2, Ramosaj 2, Tahirukaj 3, Kukrika 3.

Zhegra – Drenica 30:26 (15:13)

Zhegra: Ibrahimi, F. Isufi 3, Aliu 6, Shaqiri 5, A. Isufi 10, Dema, Haziri 1, Murseli, E. Shaqiri 5, Bajrami.

Drenica: Lladrovci, Muqolli, Thaqi 4, Qorri 1, Zeka 1, Hasani 1, Haxhiu 1, Mehmeti 7, Zariqi 1, Klinaku 10.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova